Atramento Paper Goods

Atramento to marka produktów papierniczych, w których polska fantazja krzyżuje się ze skandynawskim rygorem i japońskim wyrafinowaniem.

Używam papieru jako podstawowego materiału, by przywrócić codzienności jej zmysłowy wymiar, którego pozbawiają nas cyfrowe sprzęty. Wierzę, że kontakt z niewielką materialną rzeczą, może być źródłem przyjemności, pauzy, refleksji, zabawy.

Podstawowa linia produktów Atramento to planery i notesy, dzięki którym można stylowo zorganizować życie. Proste, eleganckie, lekkie w formie, z okładkami w stonowanej palecie, nawiązują do tradycji japońskiego minimalizmu. Można je traktować jako obiekt stacjonarny, albo zmieścić w torbie. Oznaczone liniami i kropkami kartki, zachęcają do snucia ambitnych planów, albo notowania wybujałych fantazji.

Atramento tworzy Joanna Tarkowska, graficzka i projektantka interesująca się skandynawskim designem i japońskim światem wizualnym. Mieszka na Mokotowie, gdzie angażuje się w budowanie więzi lokalnych i wspólne gotowanie. W wolnych chwilach robi kim chi.